ЖОДНА З 6 ЗАЯВ СЕМЕНА СЕМЕНЧЕНКА НЕ БУЛА ПРАВДИВОЮ

Народний депутат фракції «Самопоміч» Семен Семенченко оперує недостовірною та маніпулятивною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останні виступи політика на телеканалах «NewsOne» та «Zik».

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався Семен Семенченко під час своїх виступів. З шести проаналізованих заяв політика п’ять були маніпулятивними та ще одна виявилася неправдою.

«Переважна більшість заяв Семена Семенченка виявилися маніпулятивними. Це свідчить про те, що народний депутат або не має достатньої компетентності у певних питаннях, або він свідомо прагне ввести в обману глядачів», - зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Георгій Тука - негідник, який не пішов на фронт.

Факт: Маніпуляція. Геннадій Тука з перших днів агресії Росії організував волонтерську спільноту «Народний тил», яка активно допомагала українським військовим у Криму та на Донбасі.


Заява: Ми не анонсували ніяких масштабних акцій.

Факт: Маніпуляція. З осені в урядовому кварталі відбуваються акції протесту, до яких Семен Семенченко закликає приєднатися більше українців.


Заява: На 4-й рік війни досі нічого не робить наша влада для протидії російській пропаганді.

Факт:Маніпуляція. З 2014 року в Україні заборонили трансляцію низки російських телеканалів та заблокували доступ до російських соцмереж та деяких сайтів.


Заява: Якщо на вас наводять зброю, ви маєте право стріляти у відповідь.

Факт: Маніпуляція. Згідно закону, українці мають право на самооборону. Проте за перевищення заходів самооборони законодавством передбачена кримінальна відповідальність.


Заява: Так, я хочу подобатися людям, бо я говорю правду.

Факт: Маніпуляція. Згідно попереднього дослідження проекту «Дослівно» щодо заяв Семен Семенченка, депутат оперував неправдивою інформацією про торгову блокаду.


Заява: Хоч один закон без депутата Семенченка Верховна Рада прийняла, який ваше життя полегшив?

Факт: Неправда. З початку 7 сесії Верховної Ради Семен Семенченко ігнорував більшу частину голосувань, під час яких були проголосовані освітня та пенсійна реформи. Зі 1828 голосувань він брав участь лише у 240.