ЖОДНА З 5 ЗАЯВ ВАДИМА РАБІНОВИЧА НЕ БУЛА ПРАВДИВОЮ

Народний депутат України Вадим Рабінович оперує недостовірною та маніпулятивною інформацією під час своїх публічних виступів. Такий висновок зробили експерти проекту "Дослівно", проаналізувавши один з виступів Вадима Рабіновича у програмі "Суб’єктивні підсумки тижня" на телеканалі "NewsOne".

Для аналізу було відібрано кілька фактів, на які спирався Вадим Рабинович під час виступу. З п’яти проаналізованих заяв народного депутата три мали маніпулятивний характер, а ще дві виявилися неправдивими.

"Настільки високий рівень популізму в риториці Вадима Рабіновича, скоріше за все, обумовлений бажанням швидко завоювати симпатії виборців. На жаль, що ближче ми будемо підходити до виборів, то частіше політики вдаватимуться до відповідного стилю риторики", - заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Я вам взяв найстрашнішу цифру. Починаємо, увага, дивитися! Верховний суд України. Збільшує знаєте на скільки? У десять разів збільшуються витрати на Верховний Суд України.

Факт: У 2017 році Верховний суд буде створюватися фактично наново. Бо навколо нього, відповідно до останніх змін до Конституції, буде формуватися нова суддівська гілка влади. Саме тому витрати на його утримання у держбюджеті 2017 року зростають.

Заява: Сьогодні Верховна Рада ще збільшує собі зарплату. Витрати на кожного депутата збільшуються в кілька разів.

Факт: Депутати скасували рішення про збільшення собі заробітної плати. Видатки на утримання Верховної Ради загалом у 2017 році зростають незначно.

Заява: Нарешті вони знайшли Новинського. Пред'явили йому, що він викрав когось з церковних лав. Все? Це все, що ви розповідали про страшні розкрадання цієї людини?

Факт: Вадима Новинського звинувачують у викраденні митрополита Олександра (Драбинко), який був найближчою людиною до тодішнього керівника Української православної церкви. Підозрюють, що це замовлення Віктора Януковича, який хотів у такий спосіб змусити предстоятеля УПЦ Володимира зректися престолу.

Заява: Наша партія сьогодні на 3-4 місці за всіма опитуваннями.

Факт: Останні соціологічні дослідження ставлять партію «За життя» на 6 і 7 місця у рейтингах в разі проведення парламентських виборів. Разом з тим, багато політичних експертів ставлять під сумнів достовірність таких даних для такої маловідомої партії.

Заява: Повірте мені, що в деклараціях вчителів і лікарів не буде ось цих ось замків. Не буде сотень тисяч доларів у кожного в кишені. Не буде мільйонів гектар земель. Ось нічого цього не буде.

Факт: Насправді, вчителі та лікарі наступного року не повинні будуть подавати електронну декларацію про доходи. Це робитимуть керівники управлінь освіти, а також керівники навчальних закладів державної та комунальної форми власності. Причина в тому, що вони безпосередньо впливають на те, як витрачаються державні кошти.

В рамках проекту "Дослівно" буде також проведений фактчекінг заяв інших провідних політиків. Раніше було проаналізовано заяви Юлії Тимошенко, у виступах якої з 5 заяв лише 1 була правдивою, а також прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, у якого 2 з 6 заяв мали ознаки маніпулятивності.