ЖОДНА З 5 ЗАЯВ ОЛЕГА ЛЯШКА НЕ БУЛА ПРАВДИВОЮ

Народний депутат України, лідер Радикальної партії Олег Ляшко використовує методи маніпуляції у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту "Дослівно", проаналізувавши інтерв’ю Олега Ляшка на телеканалі "112-Україна", а також виступ у кулуарах Верховної Ради 31 жовтня.

Для аналізу було відібрано кілька фактів, на які спирався Олега Ляшка під час спілкування з журналістами. З п’яти проаналізованих заяв народного депутата чотири мали маніпулятивний характер, а одна виявилася неправдивою.

"Олег Ляшко має гарну експертизу у багатьох питаннях, тому він вміло маніпулює фактами у своїх виступах. Пересічному виборцю складно оцінити реальну роботу політика та убезпечити себе від популізму, бо Олег Ляшко будь-яку інформацію може обернути на свою користь", - заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Я особисто хочу жити чесно. Саме тому чесно показав (в декларації), все що в мене є. І обгрунтовую це.

Факт: Маніпуляція. Олег Ляшко не задекларував витрати на свій останній 10-денний відпочинок у Таїланді. Депутат витратив лише на авіапереліт до острова Пхукет бізнес-класом 108 440 гривень.

Заява: Термін повноважень ЦВК припинився у червні 2014 року. Третій рік поспіль вони незаконно діють.

Факт: Маніпуляція. У 2014 році Верховна Рада прийняла постанову щодо продовження повноважень членів ЦВК. Тому юридично, термін повноважень членів Центрвиборчкому не припинений.

Заява:Фракція Радикальна партія голосує за те, щоб повернути вкрадені Януковичем і його бандою гроші до державного бюджету.

Факт: Неправда. Під час засідання Верховної Ради 8 грудня половина депутатів Радикальної партії Олега Ляшка не підтримали законопроект щодо спецконфіскації.

Заява: Що робить наш Нацбанк – він штучно знищує банки.

Факт: Маніпуляція. За останні роки в Україні дійсно закрилася низка банків. Проте фінансові установи були ліквідовані через недокапіталізацію.

Заява:Ми добилися підвищення вдвічі мінімальної зарплати.

Факт: Маніпуляція. Під час засідання Верховної Ради 6 грудня частина депутатів від Радикальної партії Олега Ляшка не голосували за урядовий законопроект щодо підняття мінімальної заробітної плати.