ЖОДНА З 5 ЗАЯВ ОЛЕГА БЕРЕЗЮКА НЕ БУЛА ПРАВДИВОЮ

Лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк оперує недостовірною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останні виступи політика у Верховій Раді, на телеканалах «NewsOne» та «Zik».

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався Олег Березюк під час своїх виступів. З п’яти проаналізованих заяв політика три були неправдивими та ще дві виявилася маніпулятивними.

«Окрім великої кількості маніпуляцій, ми зафіксували відкрито неправдиві та недостовірні факти у заявах політика під час його останніх інтерв’ю», - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Тільки «Самопоміч» зробила свій список перед виборами публічним.

Факт: Неправда. Низка українських партій у 2014 році оголошували виборчі списки.


Заява: Венеційська комісія не мала жодних зауважень по законопроекту щодо антикорупційного суду по суті.

Факт: Маніпуляція. Згідно висновку Венеціанської комісії, законопроект Оксани Сироїд викликав сумнів щодо відповідності Конституції та політизував процес призначення суддів, що суперечить принципу незалежності судової влади.


Заява: Бюджет органів правопорядку внутрішньої служби більший за бюджет армії.

Факт: Неправда. У проекті Держбюджету на МВС закладено 63,9 млрд грн, а на витрати Міноборони – 83 млрд.


Заява: Мер Миколаєва Олександр Сенкевич був незаконно усунутий з посади.

Факт: Маніпуляція. 5 жовтня на сесії Миколаївської міськради депутати визнали незадовільною роботу мера Олександра Сенкевича і достроково припинили його повноваження.


Заява: PR-акцію, на яку витрачено велику кількість грошей пенсійної реформи.

Факт: Урядовці не провели достатньо велику комунікаційну кампанію щодо змін, які принесе пенсійна реформа. Саме тому низка противників реформи вдаються до маніпуляції фактами.