ЗАКОН ПРО ДЕРЖБЮРО ВІЙСЬКОВОЇ ЮСТИЦІЇ МОЖУТЬ ПРИЙНЯТИ ДО ОСЕНІ

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що законопроект “Про Державне бюро військової юстиції” може бути ухвалений до осені.

“Я вірю, що ми до осені зможемо отримати (від парламенту) такий дарунок”, - сказав Матіос, коментуючи перспективи прийняття законопроекту “Про Державне бюро військової юстиції”.

За його словами, поданий законопроект є дискусійним, “але для цього є парламентаризм, перше, друге і остаточне читання закону”.

Головний військовий прокурор наголосив, що створення Державного бюро військової юстиції наразі є “єдино можливим, практично виваженим способом реформування системи військової юстиції”, що зумовлено необхідністю повноцінного забезпечення законності у військах.

"Законопроект про створення Держбюро військової юстиції наразі є єдиною системою захисту для військових у реаліях війни", - заявив Матіос.

Наразі ж у системі військової юстиції майже не залишилось інструментів забезпечення права військовослужбовця і контролю над тим, як військовий повернеться у цивільне життя.

"Ми маємо зробити дію, яка захистить військового від наслідків війни і забезпечить його право бути захищеним після того, як він зобов'язався покласти своє життя за державу", - резюмував Матіос.