"За останні півроку роботи парламенту депутати згадували у своїх виступах тарифи 438 разів – шість разів за пленарне засідання. Тоді як про війну говорили 342 рази" – йдеться у звіті Комітету виборців України: "Як фракції Верховної Ради VIII скликання виконують свої обіцянки в частині соціальної політики".

Найчастіше про тарифи говорили депутати "Батьківщини" та РПЛ: 82 та 69 згадок відповідно. Депутати "Опозиційного блоку" згадували тарифи 62 рази, "Самопомочі" – 43, Блоку Петра Порошенка – 30 разів. Фактично ігнорували тему тарифів депутати "Народного Фронту" – лише вісім згадок.

Абсолютна більшість згадок про тарифи зі сторони "Батьківщини" та РПЛ носили негативний характер. Серед епітетів, які найчастіше використовували обидві фракції щодо тарифів: "завищені", "корупційні", "драконівські", "грабіжницькі", "непрозорі". Депутати РПЛ 12 разів вжили словосполучення "тарифний геноцид".

Найчастіше обидві фракції критикували встановлення ринкової ціни на газ для населення і промисловості, а також видачу субсидій. Проте, така позиція суперечить попереднім обіцянкам фракцій "Батьківщини" та Радикальної партії. Зокрема:

- Коаліційній угоді 2014 року

"перехід на єдині для всіх споживачів принципи ринкового ціноутворення на газ та електроенергію… одночасне здійснення переходу до адресних дотацій соціально вразливим верствам населення"

- публічним виступам їх лідерів

"Ринку не існує, і коли вам говорять про ринкову ціну на газ, то це обман" (Юлія Тимошенко, 2016 рік) "Ринкова ціна на газ — це жорсткий примус до модернізації країни… Так, ринкова ціна на газ — це боляче, але хто сказав, що свобода це безкоштовний подарунок?" (Юлія Тимошенко, 2013 рік)

- Меморандуму уряду із МВФ 2009 року

"Наша ціль полягає в тому, щоб досягти зближення всіх тарифів з цінами на імпорт, надаючи при цьому ефективну систему соціальної безпеки для захисту вразливих груп населення"

"Дослівно"