ОПОБЛОК СТАВ ЛІДЕРОМ РЕЙТИНГУ ФІНАНСОВОГО ПОПУЛІЗМУ

Кожен третій законопроект Верховної Ради VIII скликання неможливо реалізувати через брак коштів. Про це йдеться у звіті КВУ: "Верховна Рада: підсумки року".

За два роки роботи ВР VIII скликання до Міністерства фінансів України надійшло на експертизу 4583 законопроекти. Із них 1579 було визнано неможливими до реалізації. Таку інформацію було отримано у відповідь на інформаційний запит.

Лідером рейтингу популізму є фракція "Опозиційний блоку": 53% її законопроектів неможливо реалізувати.

"За два роки роботи депутати "Опозиційного блоку" зареєстрували 497 законопроектів, із яких 261 – неможливо реалізувати. Таким чином, кожен другий законопроект депутатів "Опозиційного блоку" нереально втілити через брак коштів. На практиці ця політична сила часто використовує механізми законодавчої роботи для посилення своїх популістських політичних заяв" – заявив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.

Друге місце розділили групи "Відродження" та "Воля Народу": 47% та 45% законопроектів депутатів цих груп є нереальними до виконання. Третє місце рейтингу популізму в депутатів "Батьківщини": 35% їх законопроектів неможливо реалізувати.

Наступними в рейтингу є Блок Петра Порошенка та Радикальна партія Олега Ляшка. У них нереальними до виконання є 33% законопроектів. Найменше популістських проектів законів у "Народного Фронту" та "Самопомочі": по 29% відсотків.

"Популізм – одна із ключових проблем Верховної Ради цього скликання. Депутати часто подають законопроекти, які нереально втілити, оскільки на них просто немає коштів у Державному бюджеті. Щоб цього уникнути, варто змінити підхід до законодавчої роботи. Зобов’язати депутатів при реєстрації законопроектів чітко вказувати, скільки коштів буде коштувати його реалізація і звідки можна взяти гроші. В іншому випадку ми отримуємо не повноцінні проекти законів, а законодавчий спам" - пояснює Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №375 від 20 серпня 2014 року "Про затвердження Положення про Міністерство фінансів України" одним із завдань Мінфіну є надання експертних висновків до законопроектів можливостей фінансового забезпечення у відповідному бюджетному періоді.