ЛИШЕ ОДНА ЗАЯВА АНДРІЯ САДОВОГО ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ

Мер Львова, лідер партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий оперує недостовірною та маніпулятивною інформацією під час своїх публічних виступів. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останні виступи очільника Львова.

Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, на які спирався Андрій Садовий. З п’яти проаналізованих заяв три виявилися маніпулятивними, ще одна неправдивою і лише одна заява була правдивою.

«Більшість заяв Андрія Садового, які наші експерти проаналізували, виявилися маніпулятивними. Зазвичай виступи мера Львова достатньо лаконічні та чіткі, проте Андрій Садовий все ж дозволяє собі використовувати такі традиційні прийоми українських політиків, як перебільшення та перекручування фактів», - підкреслив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: В бюджеті міста ми на це (Громадський бюджет) передбачили 26 млн гривень. Це є найбільша сума, яка є серед всіх міст в нашій країні.

Факт: Неправда. На фінансування проектів Громадського бюджету Києва на 2018 рік закладено 150 млн гривень.


Заява: Мій водій пішов та заплатив штраф.

Факт: Правда. Водія мера Львова Андрія Садового оштрафували на 255 гривень.


Заява: Він (Саакашвілі) не має права балотуватися, тому що він не має достатнього терміну перебування в Україні.

Факт: Маніпуляція. Першочерговою причиною, чому Міхеіл Саакашвілі не може балотуватись, це відсутність українського громадянства.


Заява: На нас навантажують більше фінансувати медицину, освіту. Хоча це повноваження держави.

Факт: Маніпуляція. Реформа децентралізації, яка впроваджується в Україні, передбачає передачу значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування.


Заява: Якщо говорити про пенсійну реформу, то я її не бачу.

Факт: Маніпуляція. Завдяки реформі з жовтня 2017 року 9 мільйонів пенсіонерів почали отримувати підвищені пенсії. Також реформа ввела автоматичну норму про щорічну індексацію пенсій та скасувала оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам.