ЛИШЕ ОДНА З П’ЯТИ ЗАЯВ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ

Лідерка фракції «ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко переважно оперує недостовірною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши виступ Юлії Тимошенко 7 вересня в ефірі телеканалу «NewsOne» о 20:00.

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спиралася Юлія Тимошенко. З п’яти проаналізованих заяв чотири виявилися неправдивими або маніпулятивними.

«У вересні в Україні традиційно починається новий політичний сезон. КВУ в рамках проекту «Дослівно» поновлює роботу з перевірки заяв політиків під час виступів на телебаченні. Першопрохідцем стала Юлія Тимошенко, яка, на жаль, не пройшла вдало перевірку експертів. Ми зафіксували достатньо багато неточностей та неправдивих фактів, які вона озвучила під час телевізійного інтерв’ю», - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Вони хотіли вчителям залишити середню заробітну плату десь на рівні 4-5 тисяч гривень.

Факт: Маніпуляція. У законопроекті пропонувалося встановити мінімальну зарплату для вчителів найнижчої кваліфікації на рівні 6400 гривень без врахування доплат.


Заява: У нас економіка летить вниз.

Факт: Неправда. Економіка України вже шостий квартал поспіль має тенденцію зростання.


Заява: У нас багато років не проводиться перепис населення.

Факт: Правда. Останній перепис населення проводився ще у 2001 році.


Заява: Якщо 40 років стажу немає, то до побачення пенсія.

Факт: Маніпуляція. Пенсійна реформа передбачає можливість компенсації грошовими внесками відсутності страхового стажу.


Заява: Що буде безкоштовно (після проведення медичної реформи)? Такий мінімум, що людина взагалі не зможе своє здоров’я тримати. Можливо тільки деякі виклики швидкої допомоги.

Факт: Неправда. Безкоштовні послуги для пацієнта називатимуться державним гарантованим пакетом, у який занесуть 80% найпоширеніших звернень до лікаря: порятунок чи невідкладна допомога, первинна медична та паліативна допомога.