ЛИШЕ ОДНА З П’ЯТИ ЗАЯВ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ

Лідерка фракції «ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко оперує переважно недостовірною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши виступи політика під час програми «Український формат» на телеканалі «NewsOne» 20 грудня та під час програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV 18 грудня.

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спиралася Юлія Тимошенко. З п’яти проаналізованих заяв дві виявилися неправдивими, ще дві маніпулятивними, лише одна була правдивою.

«В останніх виступах Юлії Тимошенко зафіксовано достатньо багато неточностей та неправдивих фактів. Лідерка «Батьківщини» завжди намагається донести до своїх глядачів велику кількість інформації, проте не завжди вона є коректною та правдивою. Тому нардеп не пройшла вдало перевірку експертів «Дослівно», - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: У нас припинила працювати економіка.

Факт: Неправда. Економіка України демонструє невеликі показники зростання. У першому кварталі 2017 року ВВП зріс на 2,5%, у другому - на 2,3%, у третьому на 2,1% порівняно з відповідними кварталами 2016 року.

Заява: Ми, Україна, перші в світі по тіньовій економіці.

Факт: Маніпуляція. Згідно дослідження Світової асоціації бухгалтерів, Україна посіла третє місце в рейтингу країн з найбільшою тіньовою економікою.

Заява: Наше об’єднання (з Арсенієм Яценюком) відбулося у 2012 році.

Факт: Правда. У квітні 2012 лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк і лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко оголосили про формування спільного списку для участі у парламентських виборах.

Заява: Те, що стосується прориву кордону – я не підтримує ці речі. І ми не були учасниками.

Факт: Маніпуляція. 10 вересня Юлія Тимошенко підтримала Міхеіла Саакашвілі під час прориву польсько-українського кордону. Згодом їй було вручено адмінпротокол про незаконний перетин кордону, проте суд закрив справу через відсутність правопорушення.

Заява: Єдина в світі країна – Україна відмовилась від ядерної зброї. Більше жодна країна не пішла на такий жертовний і високодуховний.

Факт: Неправда. Після розпаду СРСР від ядерної зброї також відмовились Білорусь та Казахстан.