ЛИШЕ 2 З 5 ЗАЯВ АНАТОЛІЯ ГРИЦЕНКА ВИЯВИЛИСЯ ПРАВДОЮ

Колишній міністр оборони, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко оперує переважно неправдивою інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останні інтерв’ю політика на телеканалах «UA: Перший» 23 січня, «Zik» 25 січня, «112-Україна» 25 лютого.

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався Анатолій Гриценко під час свого виступу. З п’яти проаналізованих заяв політика дві були неправдивими, одна заява мала маніпулятивний характер, одна виявилась перебільшенням і ще одна заява була правдою.

«Як колишній міністр оборони та народний депутат – Анатолій Гриценко чудово орієнтується в усіх політичних процесах країни. Однак як і більшість політиків він часто схильний до їх довільного тлумачення», - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Рівень свободи слова зараз гірший, ніж був під час бандитського режиму Януковича.

Факт: Неправда. У 2013 році Україна була на 126 місці у рейтингу свободи преси міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів», а у 2017 році покращила позиції, посівши 102 місце.

Заява: У багатьох питаннях Польща протягувала руку (Україні) і міцно підтримувала на всіх міжнародних форумах.

Факт: Правда. Польща є одним з головних стратегічних партнерів України. Західний сусід неодноразово підтримував Україну на міжнародній арені.

Заява: 1 млн 800 тисяч (внутрішніх) біженців, які зараз поневіряються (Україною).

Факт: Перебільшення. Станом на 5 лютого 2018 року на обліку Мінсоцполітики перебувають 1 493 057 переселенців з анексованого Криму та зони АТО.

Заява: Вони (оборонні підприємства) не займаються ні модернізацією, ні ремонтом.

Факт: Неправда. У 2017 році найбільше об’єднання підприємств оборонної промисловості Концерн «Укроборонпром» на 100% виконав Державне замовлення. Підприємства передали армії 3 673 одиниць нової та модернізованої техніки і озброєння.

Заява: Він (Джастін Трюдо) ділиться досвідом Канади, яка за рахунок принципово іншого ставлення до роботи жінок, до умов які створюються жінкам, на 15% збільшував ВВП.

Факт: Маніпуляція. Під час виступу у Давосі Джастін Трюдо зазначив, що подолання гендерного розриву може принести економіці Канади до 2026 року 150 млрд доларів. А залучення жінок на керівні посади посприяє зростанню прибутку компаній на 15%.