ЛИШЕ ОДНА З П’ЯТИ ЗАЯВ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ

Лідерка фракції «ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко поширює неправдиву інформацію у свої публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши виступи політика під час Погоджувальних рад 14 травня та 21 травня, а також під час ефіру на телеканалі «NewsOne» 17 травня.

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спиралася Юлія Тимошенко. З п’яти проаналізованих заяв дві виявилися маніпулятивними, одна неправдивою, одна – перебільшенням і ще одна – правдою.

«У своїх публічних виступах Юлія Тимошенко не змінює свої стратегії – нагромадження фактів. Однак у великій кількості інформації, яку лідерка «Батьківщини» поширює, ми фіксуємо значний відсоток неточностей та неправди », - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.)

Заява: Компанія НАК «Нафтогаз» заробила за рахунок останніх копійок українських родин майже 40 млрд гривень чистого прибутку. (14 травня, Погоджувальна Рада

Факт: Маніпуляція. Як повідомив комерційний директор НАК «Нафтогазу України» Юрій Вітренко, підвищення цін на газ для населення не є головним фактором прибутковості компанії. Суттєву частину чистого прибутку у розмірі 12,6 млрд грн складає ефект відображення рішень Стокгольмського арбітражу та збільшення на 27% у порівнянні з 2016 роком прибутку від транзиту природного газу.

Заява: У 2013 році вона (середня пенсія) складала майже до 200 доларів, зараз - 85 доларів. Це означає у 2,2 рази. (17 травня, NewsOne)

Факт: Правда. У 2018 році середня пенсія в Україні становить 2480 гривень.

Заява: Є Україна, де середня заробітна плата сьогодні, у тому числі висококваліфікованих працівників, складає 237 євро.(17 травня, NewsOne)

Факт: Перебільшення. Згідно із даними Держстату, в Україні середня заробітна плата складає 8382 гривень, що становить 270 євро.

Заява: Я хочу привести декілька цифр. 2015 рік: на міжнародні закупівлі (ліків) було виділено з держбюджету передплатою, я підкреслюю, 2,2 мільярда гривень. Два роки постачалися ліки, і на цю хвилину за 2015 рік ще частина ліків не поставлена. (21 травня, Погоджувальна рада)

Факт: Неправда. Згідно із відкритим листом пацієнтських організацій України, поставки закуплених ліків у 2015-му та 2016-му роках завершено. Наразі завершується доставка менше 1% поставок від суми контракту 2015 року, які були закуплені на зекономлені кошти.

Заява: Вихователі в садочках сьогодні отримують мінімальну заробітну плату. (14 травня, Погоджувальна рада)

Факт: Маніпуляція. Дійсно, вихователь-початківець у державному садочку отримує трохи більше 3600 грн, проте середній дохід українських вихователів становить 5500 грн.