Мер Львова, лідер партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий оперує недостовірною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останні інтерв’ю політика на телеканалах «NewsOne» та «Zik».

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався Андрій Садовий під час своїх виступів. З п’яти проаналізованих заяв політика дві були неправдивими, дві мали маніпулятивний характер і одна виявилася правдивою.

«Загалом, Андрій Садовий дуже обережний під час спілкування з журналістами і намагається не робити різких та оціночних заяв, особливо після того, як вирішив з місцевого рівня вийти на загальноукраїнський. Однак, «сміттєва історія» помітно вплинула не лише на рейтинг Львівського міьского голови, а й на його риторику», - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

В рамках проекту «Дослівно» проходить фактчекінг заяв провідних політиків. Раніше було проаналізовано заяви Юлії Тимошенко, Володимира Гройсмана, Вадима Рабіновича, Міхеіла Саакашвілі, Олега Ляшка, Надії Савченко, Семена Семенченка, Арсенія Яценюка, Ігоря Гриніва та Сергія Капліна.

Заява: Такого полум’я, яке тоді було, не можна було організувати зсередини, від природи. Це був підпал.

Факт: Науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України провів дослідження щодо причин виникнення пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі і дійшов висновку, що підпалу на полігоні не було.

Заява: Верховна Рада проголосувала за зміни до КПК і вони зараз суттєво обмежують можливості людини захищатися. Тепер слідство може вічно тривати.

Факт: Депутати пропонували збільшити строк досудового розслідування до 18 місяців. Однак в процесі прийняття закону, ця норма була вилучена.

Заява: Ми б’ємо у набат два останніх роки, що треба ліквідувати податкову поліцію.

Факт: «Самопоміч» виступала за ліквідацію податкової міліції з 2015 року.

Заява: Ви не чули від мене моїх публічних висловлювань стосовно критики президента.

Факт: Андрій Садовий вдається до персональної критики президента.

Заява: Ми лишилися один на один з проблемою (вивезення сміття). Наш уряд стоїть збоку.

Факт: Президент Петро Порошенко та прем’єр Володимир Гройсман неодноразово заявляли, що готові допомагати вирішувати проблему зі сміттям у Львові, і закликали керівників інших міст також надавати підтримку.