ФАКТЧЕКІНГ ЗАЯВ ОЛЕГА ЛЯШКА: БІЛЬШІСТЬ ЗАЯВ НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ

Лідер Радикальної партії, народний депутат України Олег Ляшко оперує здебільшого маніпулятивною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останнє інтерв’ю політика на телеканалі «NewsOne» 24 липня під час програми «Великий вечір».

Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, на які спирався Олег Ляшко під час своїх виступів. З п’яти проаналізованих заяв політика одна була неправдивою, дві маніпулятивними, одна виявилась перебільшенням і ще одна – правдою.

«Виступ О.Ляшка насичений фактами, політик багато разів посилався на статистичні данні. Проти, як показав аналіз заяв, вони зазвичай були неточними, або ж лідер РПЛ маніпулював ними», - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Забрали у незрячих право пільгового проїзду, тобто зараз вони позбавлені пільгового проїзду і мають платити за проїзд.

Факт: Маніпуляція. Восени Кабмін прийняв постанову, згідно з якою пенсіонери і люди з інвалідністю з літа отримуватимуть грошову компенсацію замість безкоштовного проїзду за пільговими посвідченнями. Місцева влада може ухвалити рішення не проводити монетизацію пільг і залишити фінансування пільг в колишньому вигляді - в безготівковому.


Заява: У Нідерландах 40 млн євро витратили на облаштування всієї інфраструктури для незрячих людей.

Факт: Маніпуляція. У Нідерландах облаштували під потреби людей із проблемами зору залізничні станції. На це витратили 4 роки і 30 млн євро.

Заява: ЄС вводить 25% мита на нашу металургійну продукцію.

Факт: Правда. Митні обмеження ЄС запрацювали 19 липня 2018 року.


Заява: От бачите, прем’єр-міністр каже (під час телефонного включення), що проблем із виплатою пенсій немає.

Факт: Неправда. Під час телефонного включення на телеканалі «NewsOne» Володимир Гройсман заявив, що на момент ефіру він не володів інформацією щодо затримок виплат, і пообіцяв розібратися у цьому питанні.


Заява: Менше двох мільйонів корів сьогодні.

Факт: Перебільшення. Як повідомляє Державна служба статистики України, станом на 1 червня 2018 року кількість корів дійсно скоротилася, проте становить 2,04 млн голів.