ЛИШЕ 1 З 5 ЗАЯВ НАДІЇ САВЧЕНКО ВИЯВИЛАСЯ ПРАВДОЮ

Народний депутат Надія Савченко оперує здебільшого маніпулятивною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши виступи політика на телеканалі «112-Україна 15 січня, 6 лютого і 1 березня.

Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, на які спиралася Надія Савченко під час своїх виступів. З п’яти проаналізованих заяв політика три були маніпулятивними, одна була неправдою і лише одна виявилась правдивою.

«До Надії Савченко досить часто звертають за коментарем з питань військової справи, оскільки народний депутат має гарну експертизу після 10 років служби у ЗСУ. Тому дуже дивно фіксувати таку велику кількість неточностей та маніпуляцій у її виступах щодо армії та питань оборони країни», - зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Двосторонні акти, які підписувалися коли небудь з Росією, повинні були бути вже давно переглянутими на дипломатичному рівні.

Факт: Маніпуляція. 22 лютого міністр закордонних справ України Павло Клімкін прозвітував, що Україна денонсувала 35 українсько-російських документів, а ще вісім мають бути денонсовані найближчим часом.


Заява: Їхні (російські) соцопитування показують, що 1\3 вважають українців ворогами.

Факт: Правда. Згідно останнього опитування дослідницької організації «Левада-центр», 29% росіян назвали своїм ворогом Україну.


Заява: Там (у законі про реінтеграцію Донбасу) немає соціального навантаження, якого люди хотіли б бачити, хто буде нести матеріальне відшкодування населенню.

Факт: Маніпуляція. Відповідно до Закону про реінтеграцію Донбасу, відповідальність за моральну та матеріальну шкоду, завдану Україні та її громадянам, покладається на Російську Федерацію.


Заява: Вона (армія у 2014 році) була 70 тисяч і була боєздатною, і була навченою.

Факт: Неправда. У 2014 році тодішні виконувачі обов’язків міністра оборони України Ігор Тенюх та Михайло Коваль неодноразово повідомляли, що українська армія перебувала у незадовільному стані. Зокрема, 10 тисяч військових перейшли на бік ворога у Криму, а в Сухопутних військах налічувалося лише 6 тисяч боєздатних військових.


Заява: Сама концепція (законопроекту про Національну безпеку України) не відповідає безпеці та захисту національних інтересів України.

Факт: Маніпуляція. Законопроект не суперечить національним інтересам України. Згідно запропонованого документу змінюється стратегія військової співпраці України — замість Російської Федерації, стратегічними партнерами стають країни НАТО.