ЛИШЕ 1 З 5 ЗАЯВ АРСЕНІЯ ЯЦЕНЮКА ВИЯВИЛАСЯ НЕПРАВДИВОЮ

Колишній прем’єр-міністр України, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк оперує переважно достовірною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту "Дослівно", проаналізувавши інтерв’ю Арсенія Яценюка в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався Арсеній Яценюк під час свого виступу. З п’яти проаналізованих заяв політика три були правдивими, одна виявилася неправдивою, а ще одна мала маніпулятивний характер.

"Арсеній Яценюк дуже досвідчений і підготовлений політик. Він вміло оперує фактами, але часом, як і всі політики, хоче здаватися трошки кращим. Можливо це зумовлено бажанням Арсенія Яценюка після тривалої перерви повернутися на політичну арену країни", - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Держава після націоналізації ПриватБанку стала найбільшим власником банків країни.

Факт: Правда. Державні банки наразі займають більше 50% всього банківського сектору України.


Заява: Президент Янукович тікає з країни. На казначейському рахунку в цілої країни 108 тисяч гривень .

Факт: Маніпуляція. Така сума справді була на казначейському рахунку 27 лютого 2014 року. Але це аж ніяк не характеризувало стан державних фінансів. Вже за кілька днів на рахунку було понад три з половиною мільярди гривень.


Заява: У 2004 році я виконував обов’язки голови Національного банку України. Тоді ми зупинили падіння національної грошової одиниці та врятували банківську систему.

Факт: Правда. Під час Помаранчевої революції українці активно скуповували валюту. Проте завдяки обмеженням, які запровадив НБУ, фінансову систему вдалося врятувати від кризи.


Заява: Я добре пригадую, що було з газом. Сховища пусті. Контракту немає, і як пережити зиму, також ніхто не знає.

Факт: Неправда. Попри складні переговори із «Газпромом», Україні вдалося перед початком опалювального сезону акумулювати у підземних сховищах досить значні обсяги природного газу. У вересні 2014 року вони становили близько 17 мільярдів кубометрів.


Заява: Останню крапку у фактичній окупації РФ Криму було поставлено у 2010 році, коли підписувались Харківські угоди.

Факт: Правда. 21 квітня 2010 року тодішній президент України Віктор Янукович підписав угоду з президентом Росії, згідно з якою термін перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі було подовжено до 2042 року.


В рамках проекту "Дослівно" проходить фактчекінг заяв провідних політиків. Раніше було проаналізовано заяви Юлії Тимошенко, Володимира Гройсмана, Вадима Рабіновича, Міхеіла Саакашвілі, Олега Ляшка, Надії Савченко та Семена Семенченка.