КВУ СКЛАВ РЕЙТИНГ «ТОП-5 ЖИВИХ ІДЕЙ КОМУНІСТІВ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ»

До сторіччя Жовтневого перевороту (7 листопада 1917 р.) КВУ підготував матеріал «ТОП-5 живих ідей комуністів у Верховній Раді», у якому порівняв ідеї та гасла Комуністичної партії України та фракцій ВР теперішнього скликання.

Попри заборону комуністичної ідеології в Україні у багатьох фракцій ВР співпадають ідеї із тими, які свого часу підтримувала КПУ. Серед ТОП-5 живих ідей Компартії у ВР:

1. Заборона продажу землі

2. Проти приватизації

3. Державний патерналізм

4. Критика МВФ

5. Популістичні гасла на соціальну тематику

Загалом всі фракції ВР використовують у своїй риториці окремі ідеї КПУ. Однак найчастіше співпадає риторика із комуністичною у представників Радикальної партії Олега Ляшка, «Опозиційного блоку» та ВО «Батьківщина».

Зокрема, як і КПУ, Радикальна партія, Опоблок та «Батьківщина» активно критикують МВФ, виступають «проти» продажу землі та приватизації державних підприємств. Усі без винятку фракції ВР підтримують в різному вигляді ідею щодо державного патерналізму (безкоштовна освіта, медицина, тарифи на ЖКГ), використовують норми щодо партійної диктатури і підтримують популістські гасла на соцтематику.

«Це дослідження не означає, що всі, хто критикують МВФ чи виступають за збільшення ролі держави є комуністами. Однак воно показує, наскільки схожою може бути риторика у політичних сил із ніби-то різною ідеологією. За браком потужних лівих партій їх ідеї стали використовувати партії ліберального спрямування, а також політики, які активно критикували Компартію і, зокрема, П. Симоненка, в минулому»,- зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

При аналізі враховувалися офіційні заяви ключових спікерів фракцій ВР, положення передвиборчих програм партій, а також кандидатів у Президенти на виборах 2014 року.

ТОП-5 живих ідей комуністів у Верховній Раді