ГРОЙСМАН ОБІЦЯЄ ЯКНАЙШВИДШЕ ЗАПУСТИТИ ПІДТРИМКУ АГРОСЕКТОРУ

Уряд України в найближчі тижні запустить програми підтримки аграрного сектору, що передбачають дотації у сфері тваринництва, підтримки фермерства та компенсації вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва.

"Найближчими тижнями мають запустити в роботу програми підтримки - щоб ми дійшли до кожного господарства в Україні і довели, що можна використовувати наявний ресурс", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

За словами голови уряду, основними напрямками роботи стануть підтримка тваринництва, насамперед, створення нових комплексів та збільшення поголів'я, цільова підтримка фермерів, а також підтримка підприємств сільськогосподарського машинобудування з метою збереження і нарощування кількості робочих місць у цій сфері та забезпечення аграріїв якісною технікою вітчизняного виробництва.

У контексті підтримки фермерства Гройсман звернув увагу на необхідність якнайшвидшої розробки механізмів ефективного кредитування, механізмів компенсації вартості техніки - за умови придбання техніки для конкретного господарства, а також підтримки кооперативів.

"Таким чином ми запустимо механізми реальної виробничої підтримки. Але водночас ми передбачаємо відповідальність фермера за чесну реєстрацію землі та худоби. Важливо не затягувати час. Всі постанови уряду повинні бути прийняті до кінця січня. Ресурсів достатньо", - підкреслив прем'єр.