Фактчекінг заяв Андрія Тетерука: більшість заяв відповідають дійсності

Народний депутат фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук оперує достовірною інформацією у своїх публічних виступах.

Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши виступи Андрія Тетерука 5 вересня на телеканалі Zik, 2 жовтня та 22 листопада у кулуарах ВР.

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався політик. З п’яти проаналізованих заяв чотири виявилися правдивими, одна заява виявилась маніпуляцією.

«Андрій Тетерук здебільшого поширює інформацію щодо роботи у Верховній Раді, голосувань фракції. Більшість його заяв відповідають дійсності та є правдивими» - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: «Народний фронт» віддасть максимум голосів для того, щоб бюджет був сьогодні прийнятий вчасно (22.11.18 Youtube-канал партії «Народний фронт»)

Факт: Правда. 23 листопада 72 нардепа «Народного фронту» підтримали проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік


Заява: Зараз настав той слушний момент, коли ми можемо рухатися далі. В тих умовах, що закінчується 10-річний термін пролонгації цього договору (Договір про дружбу з РФ – ред.) (05.09.18 Телеканал «Zik)

Факт: Правда. Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років з подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.


Заява: Ми дійшли згоди про те, що будемо підтримувати всі ці три голосування. Будемо голосувати за звільнення пана Кутового і за призначення Маркарової та Фріз. (22.11.18 Youtube-канал партії «Народний фронт»)

Факт: Маніпуляція. 22 листопада переважна більшість депутатів фракції «Народний фронт» підтримала голосування щодо Тараса Кутового, Оксани Маркарової та Ірини Фріз. Проте Андрій Тетерук не голосував за проект Постанови про відставку Міністра аграрної політики та продовольства України Кутового Т.В.


Заява: Парламент також розгляне дуже важливу петицію про розгляд подальшої роботи каналів українських. Я маю на увазі і NewsOne, і «112». Тут немає навіть сумніву, що це питання буде розглянуто в парламенті. (02.10.18 Youtube-канал партії «Народний фронт»)

Факт: Правда. 4 жовтня Верховна Рада підтримала проект постанови, згідно з якою парламент просить Раду нацбезпеки і оборони застосувати санкції до власників телеканалів «112 Україна» та NewsOne.


Заява: Давайте я нагадаю, що пані Столярова і пан Шувалов – це російські пропагандисти, які сиділи і контролювали випуски новин ще на каналі Інтер.(02.10.18 Youtube-канал партії «Народний фронт»)

Факт: Правда. Громадянин Російської Федерації Ігор Шувалов до травня 2017 року працював на телеканалі «Інтер» та відповідав за інформаційну політику каналу. Марія Столярова, також громадянка РФ, до лютого 2016 року була продюсером «Інтера».