“Дослівно” проаналізувало заяви Яценюка про ринок землі

Фракція Арсенія Яценюка "Народний фронт" наголосила, що виступає за продовження мораторію на продаж землі.

Про це заявив керівник фракції Максим Бурбак, виступаючи з парламентської трибуни. "Хочу звернутися до тих політичних сил, які, влаштовуючи мітинги під Верховною Радою, годують людей численними фейками. "Народний фронт" виступає за мораторій на продаж землі. Треба проводити широке громадське обговорення, щоб суспільство дало оцінку тому, як треба проводити реформу ринку землі. Тому наша фракція підтримуватиме продовження мораторію", - наголосив Бурбак.

"Дослівно" знайшло кілька цитат Арсенія Яценюка, яка свідчать, що його позиція раніше була іншою.

У 2015 році, коли він обіймав посаду прем'єр-міністра, Яценюк наполягав на проведенні експерименту. Який мав полягати у продажу державних земель сільськогосподарського призначення на аукціонах.

"До зняття мораторію потрібно провести експеримент, який я категорично підтримую – виборчий експеримент з приводу публічного та прозорого продажу державних земель на аукціонах. Ми побачимо і ринкову кон'юнктуру, і механізм, і вартість", - сказав він на одному з виїзних засідань Кабміну.

У 2014 тодішній прем'єр також публічно підтримував вільний ринок землі. Єдина умова, за його словами, це обмеження на продаж лише для громадян країни.

"По землі. Я взяв це на особливий контроль. Ви розумієте, що питання землі не економічне, а політичне, і правильними є підходи, які були в Польщі і в Чехії щодо того, що є приватна власність на землю, але така приватна власність виключно громадянам цих країн. Для нас це в першу чергу громадяни України. Як на мене, цей підхід є прийнятним ", - заявив Яценюк у Черкасах 17 серпня 2014.

І зрештою, цитата Арсенія Яценюка на цю тему у 2010 році:

"Ми сьогодні повинні відверто сказати, що в Україні земля купується й продається. Інше питання, що, згідно з законом, виявляється, ніби в нас заборонена приватизації землі, і як такого ринку немає"

"Дослівно"