ДЕПУТАТИ "БАТЬКІВЩИНИ", НФ ТА БПП НАЙКРАЩЕ ВІДВІДУВАЛИ ЗАСІДАННЯ РАДИ В 2017 РОЦІ

КВУ в рамках проекту Дослівно проаналізував відвідування народними депутатами засідань Ради у 2017 році. Найкраще відвідували засідання Ради в січні-лютому депутати ВО "Батьківщина", "Народного Фронту" та Блоку Петра Порошенка. Як правило, близько 84% депутатів «Батьківщини» відвідували пленарні засідання. У "Народного Фронту" цей показник склав 83%, у БПП – 82%.

Нижчі результати відвідування в Радикальної партії Олега Ляшка – 80% та "Самопомочі" – 74%.

Найгірше в січні-лютому ходили на засідання Ради члени групи "Відродження". В середньому в парламентській залі були присутні 61% депутатів від складу групи або 12 депутатів із 19.

"Нас дивують невисокі результати "Самопомочі" та Радикальної партії. Адже Олег Ляшко в останні місяці регулярно демонструє відео із прямими трансляціями з Ради, на яких критикує колег з інших фракцій за те, що вони не ходять на роботу і заявляє про залізну дисципліну РПЛ. Проте, якщо подивитись на результати відвідування за останні два місяці, то у РПЛ нижчі показники, ніж у БПП, "Народного Фронту" чи "Батьківщини", - прокоментував голова КВУ Олексій Кошель.

"Щодо "Самопомочі", то ця політична сила переважно сумлінно ходить на засідання Ради, але в січні-лютому депутати не переймалися питанням відвідуваності. Варто відзначити, що саме в лютому Рада проголосувала за низку законів в сфері децентралізації, але навіть це не мобілізувало депутатів "Самопомочі". Так, 9 лютого, під час прийняття законів в сфері децентралізації, в залі було 20 депутатів "Самопомочі" із 26. При цьому тема децентралізації залишається однією з ключових для фракції", – додав Кошель.

У січні-лютому відбулося 18 пленарних засідань Верховної Ради.