Фактчекінг заяв Юрія Бойка: більшість заяв не відповідають дійсності

Народний депутат Юрій Бойко оперує здебільшого недостовірною інформацією у своїх публічних виступах.

Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши виступи Юрія Бойка 9 листопада на телеканалі «112-Україна», 16 листопада на «Інтері», 15 листопада на телеканалі «Прямий» та 19 листопада на каналі «Рада».

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався Юрій Бойко. З п’яти проаналізованих заяв дві виявилися маніпулятивними, одна неправдивою, а ще одна була перебільшенням і лише виявилась повністю правдивою.

«Народний депутат України Юрій Бойко продовжує використовувати у своїх виступах велику кількість недостовірних фактів» - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: У нас у середу (7.11) було принципово не голосувати ні за що поки не поставлять тарифи. (09.11.18, телеканал «112-Україна»)

Факт: Перебільшення. 7 листопада частина депутатів «Опозиційного блоку» брала участь у низці голосувань Верховної Ради. Зокрема, рейтингове голосування щодо Проекту Постанови № 8141 – 16 депутатів проголосували «за»; рейтингове голосування щодо Проекту Закону №0199 – 5 депутатів проголосували «за»; рейтингове голосування щодо Проекту Закону №0193 – 9 депутатів проголосували «за»; рейтингове голосування щодо Проекту Закону №0165 – 7 депутатів - «за».


Заява: На перше місце, ми вже бачимо по всій країні, виходить проблема дефіциту лікарів. (16.11.18, телеканал «Інтер»)

Факт: Маніпуляція. Як йдеться у відповіді МОЗу на запит ВВС News Україна, упродовж останніх п'яти років немає різких змін у кількості вакансій лікарів: на кінець 2017 року вакантними залишались 22 635 штатних посад лікарів, а у 2013 - 22 522. Число медпрацівників у країні впродовж останніх кількох років залишається відносно стабільним: у державних і приватних медзакладах працює близько 186 тисяч лікарів.


Заява: У нас дійсно буде єдиний кандидат у президенти від опозиції, але це буде після консультацій, після переговорів і після проведення певних з’їздів партій. (09.11.18, телеканал «112-Україна)

Факт: Правда. 17 листопада рада політичної партії «Опозиційною платформи — За життя» висунула кандидатуру Юрія Бойка для участі в президентських виборах.


Заява: Подивіться, що з бюджетом на 2019 рік. Практично заморожені пенсії. (16.11.18, телеканал «Інтер»)

Факт: Неправда. У проекті Держбюджету на 2019 рік пенсії не заморожено. Згідно з доопрацьованим проектом головного кошторису країни, для виплат пенсій в наступному році уряд направить 167,5 млрд грн. Крім того, з січня 2019 року відбудеться перерахунок пенсій військовим пенсіонерам, а з березня заплановано перерахунок пенсій майже 12 млн пенсіонерів.


Заява: Наша фракція підтримала зниження акцизів (законопроект №8487 – ред.). (09.11.18, телеканал «112-Україна»

Факт: Маніпуляція. 8 листопада більше половини депутатів «Опозиційного блоку» не проголосували з законопроект, що знижує акцизи на розмитнення автомобілів. Серед депутатів, які не голосували за законопроект, був і Юрій Бойко.