Фактчекінг заяв Сергія Тарути: більшість заяв виявилися перебільшеннями

Кандидат в Президенти Сергій Тарута під час своїх виступів у телеефірах схильний висловлювати перебільшення, які викривлюють реальні факти. Такого висновку дійшли експерти проекту «Дослівно», які проаналізували заяви політика у телевізійних передачах.

Так, серед п’яти тверджень народного депутата три виявилися перебільшеннями, одне – маніпуляцією і ще одне – правдою.

«Сергій Тарута обирає метод перебільшень у своїх передвиборчих виступах», - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: 70 доларів (собівартість тис. куб. укргазу) – це зі всіма витратами. (Телеканал NewsOne, 13.12.2018)

Факт: Перебільшення. У «Нафтогазі» заявили, що собівартість видобутку українського газу становить близько 250 доларів за тисячу кубометрів


Заява: Є люди, які були в окупації, люди, які, на жаль, були кинуті. І їм влада, українська держава, не допомагала. (Телеканал ZIK, 13.02.2019)

Факт: Маніпуляція. В Україні існує низка урядових програм, які передбачають, зокрема, грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам. Наприклад, для покриття витрат на проживання й оплату житлово-комунальних послуг.


Заява: Нещодавно аналітичний центр, міжнародний, Atlantic Council, я думаю, що його дуже складно сьогодні звинуватити в упередженості, він теж сказав про те, що Україна за час цієї війни втратила близько 100 млрд доларів. (Телеканал ICTV, 25.02.2019)

Факт: Правда. Економічні втрати України від агресії Росії в Криму та на Донбасі становлять щонайменше 100 мільярдів доларів, відповідно до звіту експерта Atlantic Council Андерса Аслунда.


Заява: Кожен день вмирають сотні людей від того, що нема [що] їсти. (Politeka Online, 26.02.2019)

Факт: Перебільшення. В Україні відсутнє явище масового голоду. ООН наводить дані щодо дефіциту продовольства, згідно з якими 26% жителів окупованих територій Донбасу і 15% населення прилеглих районів відчувають дефіцит продуктів харчування.


Заява: Коли нам зараз говорять: «Давайте в НАТО, давайте в Європейський Союз», то потрібно відповісти чесно – це реально чи нереально? Це нереально (вступ України до НАТО та ЄС). Чому? Тому що вони на цьому етапі цього не хочуть. І про це вони кажуть.

Факт: Перебільшення. Представники НАТО та ЄС обережно висловлюються щодо прагнень України, проте у їхніх заявах не йдеться про небажання приймати державу до своїх лав. Зокрема, генсек НАТО наголошував на необхідності посилення співпраці з Україною щодо членства. А в ЄС документально підтвердили визнання європейських прагнень України.