ФАКТЧЕКІНГ ЗАЯВ СЕРГІЯ ТАРУТИ: БІЛЬШІСТЬ ЗАЯВ ПОЛІТИКА НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ

Народний депутат України Сергій Тарута оперує здебільшого маніпулятивною та неправдивою інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши одне з останніх інтерв’ю політика на телеканалі «NewsOne» 17 серпня.

Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, на які спирався Сергій Тарута під час своїх виступів. З п’яти проаналізованих заяв політика дві були маніпулятивними, одна виявилась неправдою, одна - перебільшенням, і ще одна - правдою.

«Результати нашого дослідження показали, що один із останніх виступів Сергія Тарути ґрунтувався на фактах, які, здебільшого, мають маніпулятивний характер», - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Не карають жорстоко всіх, хто порушує ПДР.

Факт: Маніпуляція. З 1 січня 2018 року в Україні значно виросли штрафи за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, за керування автомобілем без прав штраф зростає у 20 разів - до 10 200 грн. Також народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект, який пропонує позбавляти волі на термін до 10 років водіїв, які сіли за кермо в нетверезому стані.


Заява: Я перший, хто почав говорити проти блокади Донбасу.

Факт: Правда. Народний депутат на початку 2017 року виступив проти блокади окупованих територій Донецької та Луганської областей.


Заява: Зараз країна (економіка - ред.) перебуває у лікарні, в реанімації, у комі.

Факт: Перебільшення. За даними Держстату економіка України демонструє незначне зростання протягом 10 кварталів поспіль, а зростання ВВП у другому кварталі склало 3,6%.


Заява: Чи є стратегія у керівництва країни (щодо Донбасу - ред.). Практично немає.

Факт: Маніпуляція. Ще у травні 2015 року було затверджено Стратегію національної безпеки України. Пізніше Рада ухвалила закон про реінтеграцію Донбасу.


Заява: Наш президент дзвонить лише по телефону, а не є учасником перемовин, де говорять про долю України.

Факт: Неправда. Президент України приймає активну участь у міжнародних самітах, де обговорюються питання України. Зокрема, у липні він відвідав саміт НАТО, а у червні відбулась зустріч із послами країн великої сімки та ЄС.