ФАКТЧЕКІНГ ЗАЯВ ОЛЕКСІЯ ГОНЧАРЕНКА: БІЛЬШІСТЬ ЗАЯВ ПОЛІТИКА ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ

Народний депутат України від БПП Олексій Гончаренко оперує правдивою інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши один із останніх виступів політика (20 вересня) на телеканалі «Zik».

Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, на які спирався О.Гончаренко під час своїх виступів. З п’яти проаналізованих заяв політика одна виявилась перебільшенням, а чотири отримали статут «правда».

«Аналіз заяв Олексія Гончаренка показав, що нардеп здебільшого оперує правдивими фактами, незначна частина мала ознаки перебільшення. Тому ми констатуємо, що нардеп пройшов перевірку», - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Наша армія стала однією з найкращих армій Європи.

Факт: Правда. Збройні сили України посідають восьме місце в Європі у рейтингу дослідження армій світу Global Firepower.


Заява: Україна за цей час (з 2014 року – ред.) отримала безвізовий режим. Це відкриває можливості нам всім, нашим дітям поїхати до Європи, побачити, як там живуть, навчатися, якщо у них є таке бажання.

Факт: Правда. Безвізовий режим з ЄС дає право на відвідування культурних та спортивних заходів, журналістські подорожі, короткострокове навчання та обмін досвідом, поїздки на лікування.


Заява:Давайте подивимось на угоду про ратифікацію Україна ЄС, якої не було і сьогодні є.

Факт:Перебільшення. Рада Європейського Союзу остаточно ратифікувала Угоду про асоціацію Україна-ЄС 11 червня 2017 року. Проте переговори щодо підписання Угоди про асоціацію розпочалися ще 5 березня 2007 року.


Заява:У нас 20% промислового потенціалу України захоплено та знищено.

Факт: Правда. Згідно з даними Національного інституту стратегічних досліджень, Україна втратила близько 20% економічного потенціалу через анексію Криму та окупацію частини Донецької та Луганської областей.


Заява: Я був ініціатором підготовки, його автором та доповідав про нього у ВР. (Проекту Постанови про Заяву ВР щодо висунення кандидатури О.Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру).

Факт: Правда. О.Гончаренко був одним із ініціаторів Проекту Постанови про Заяву Верховної Ради України до Норвезького Нобелівського комітету щодо висунення кандидатури Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру