Фактчекінг заяв Ігоря Мосійчука: більшість заяв є перебільшенням

Народний депутат "Радикальної партії Олега Ляшка" Ігор Мосійчук у своїх заявах переважно схильний перебільшувати. Такого висновку дійшли експерти проекту «Дослівно», які проаналізували телеефіри за участю політика.

Так, із п’яти проаналізованих тверджень одне відповідало дійсності, три були перебільшеннями, ще одне – маніпуляцією.

«Ігор Мосійчук схильний до перебільшування під час ефірних виступів» - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: В країні - спалах епідемії кору. (Первый Городской. Одесса 25.02.2019)

Факт: Перебільшення. За даними ВООЗ у 2018 році в Україні на кір хворіли понад 53 тисячі осіб. МОЗ офіційно не оголошувало епідемію в Україні. Відповідне рішення має винести спеціальна комісія, спираючись на низку показників, пояснили в міністерстві.


Заява: Ми для себе створили ілюзію, що це (перемога Джамали на Євробаченні в 2016 році) відкрило очі багатьом в Європі на Крим. Ще раз говорю: звичайнісінький конкурс, який в Європі дуже обмежена кількість дивиться. (4 канал 25.02.2019)</p>

Факт: Перебільшення. За офіційними даними організаторів Євробачення, кількість глядачів, які подивилися музичний конкурс в 2016 році, перевищила 200 млн людей.


Заява: За оцінками міжнародних організацій, Україна зараз знаходиться по охороні здоров’я на 103 місці. (4 канал 6.02. 2019)

Факт: Перебільшення. Відповідно до рейтингу ВООЗ, Україна за рівнем здоров’я перебуває на 93 позиції серед 169 країн.


Заява: Той Коболєв (голова НАК «Нафтогаз»), який формує ціну на газ, про яку ми говоримо, виписує собі (один) мільярд 400 (тисяч гривень) премії і своїм підлеглим. (NewsOne 27.02.2019)

Факт: Правда. Минулого року наглядова рада «Нафтогазу» ухвалила рішення про виплату співробітникам премій в 46,3 млн дол. за перемогу в Стокгольмському арбітражному суді. За його рішенням, російський «Газпром» повинен виплатити Україні 4,6 млрд дол.


Заява: І він (Президент) несе повну відповідальність і за пенсії, і за заробітні плати, і за виплати шахтарям, і чорнобильцям, і афганцям, і всім. (NewsOne 25.02.2019)

Факт: Маніпуляція. Конституція покладає відповідальність за економічну політику на посаду прем’єр-міністра.