Фактчекінг заяв Ігоря Мосійчука: більшість заяв політика не відповідають дійсності

Народний депутат «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігор Мосійчук оперує недостовірною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останні виступи політика на телеканалі «NewsOne» 1-го жовтня та телеканалі «112 Україна» 21 вересня і 3 жовтня.

Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, на які спирався І.Мосійчук під час своїх виступів. З п’яти проаналізованих заяв політика одна виявилась правдою, одна перебільшенням, ще одна неправдою і дві – маніпуляцією.

«Ми зафіксували низку недостовірних заяв під час останніх виступів Ігоря Мосійчука. Тому висновок нашого дослідження: частина заяв політика не відповідають дійсності», - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Як пам’ятаємо всіх обдурили і суспільство, в першу чергу, що нібито вона знімається (недоторканності суддів, - ред.), а насправді її розгляд переданий іншому органу від парламенту.

Факт: Магіпуляція. У 2016 році з Конституції прибрали норму про повну суддівську недоторканність. У разі затримання судді під час або одразу після вчинення тяжкого злочину згоди парламенту вже не потрібно. В інших випадках згоду на затримання судді даватиме Вища рада правосуддя (реформована Вища рада юстиції), яка є незалежним органом.


Заява: Минулої осені майже рік тому двох людей вбили намагаючись вбити мене.

Факт: Правда. 25 жовтня 2017 року біля редакції телеканалу «Еспресо» стався вибух, в результаті якого постраждав депутат Ігор Мосійчук та дві людини загинули. Пізніше МВС підтвердило, що вибух був терористичним актом проти народного депутата.


Заява: Моя позиція – ні (щодо підтримки у ВР постанови про санкції проти двох телеканалів – ред.)

Факт: Неправда. 4 жовтня Ігор Мосійчук підтримав проект Постанови, в якій парламент просить РНБО застосувати санкції щодо власників телеканалів «112 Україна» та NewsOne.


Заява: Я особисто, вся наша фракція РПЛ голосувала за їхнє створення (антикорупційні органи).

Факт: Маніпуляція. За час VIII скликання Верховної Ради Ігор Мосійчук підтримав лише один законопроект щодо створення антикорупційних органів - №1660-д (щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції). За низку інших важливих законопроектів щодо створення антикорупційних органів депутат не голосував.

Перелік законів, за які І.Мосійчук не голосував:

10 листопада 2015 року за Закон «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

2 липня 2015 року за внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» (щодо САП – ред.)

12 листопада 2015 за Закон «Про Державне бюро розслідувань».

7 червня 2017 року за Закон «Про Вищий антикорупційний суд».


Заява: Саме 17 вересня 2015 року 3 роки тому мене було за поданням генпрокурора Шокіна арештовано в українському парламенті.

Факт: Перебільшення. 17 вересня 2015 року у стінах Верховної Ради народного депутата було затримано, а не арештовано.