Фактчекінг заяв Андрія Білецького: більшість заяв не відповідають дійсності

Народний депутат Андрій Білецький оперує здебільшого недостовірною інформацією у своїх публічних виступах.

Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши виступ Андрія Білецького у Маріуполі.

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався політика. З п’яти проаналізованих заяв дві виявилися неправдивими, дві заяви були перебільшенням і лише виявилась повністю правдивою.

«Андрій Білецький під час свого публічного виступу використав низку фактів, які не відповідають дійсності. Оскільки відсоток таких заяв виявився великим, наші експерти констатують, що нардеп не пройшов перевірку» - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Міномет молот, який робиться цивільними шарашками, які ніколи не виробляли військового виробництва.

Факт: Неправда. Міномет «Молот» розроблений заводом «Маяк», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром». Починаючи з 2008 року, головною спеціалізацією заводу є виробництво стрілецького озброєння.


Заява: Зараз вся соціологія нам дає не більше 37 млн людей.

Факт: Перебільшення. Згідно з даними Держстату, чисельність наявного населення України без врахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і частин Луганської та Донецької областей становила 42 386 403 осіб.


Заява: ООН дає перше місце у Європі за кількістю наркозалежних.

Факт: Правда. Кількість споживачів ін'єкційних наркотиків в Україні становить від 278 до 387 тисяч осіб. Це – найбільш чисельна група наркозалежних у Європі, за винятком Росії.


Заява: Україна - це єдина в світі країна, не рахуючи Білорусь, але там була інша ситуація, яка віддала свою ядерну зброю під міжнародні гарантії.

Факт: Неправда. Після розпаду СРСР від ядерної зброї окрім України та Білорусь відмовився ще і Казахстан.


Заява: Він (міномет – ред.) вибухнув 12 разів за рік.

Факт: Перебільшення. 12 липня 2018 року РНБО оприлюднила документ щодо інцидентів з мінометами у Збройних силах України в 2016-2018 роках. Згідно з даними документу, за два роки трапилося 12 інцидентів, 8 з яких були з мінометом М120-15 «Молот», а 4 – з радянським 2Б11.