"БАТЬКІВЩИНА" ТА РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА – НАЙМЕНШ ПОСЛІДОВНІ ФРАКЦІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ VIII СКЛИКАННЯ

Про це свідчать результати голосувань за соціальні законопроекти, що аналізувалися в рамках звіту Комітету виборців України: "Як фракції Верховної Ради VIII скликання виконують обіцянки в частині соціальної політики». Всього було враховано 53 відповідних голосувань.

Депутати "Батьківщини" голосували стабільно (60-80% "за") лише за половину, 26 законів. У решті випадків число голосів "за" коливалося від 0 до 90%. Інколи голосуванню заважала політична складова. Зокрема, вихід із коаліції в лютому 2016 року призвів до того, що "Батьківщина" не брала участі в голосування за низку соціальних законів. До прикладу, за закон №1010 щодо призначення пенсій особам, що постраждали під час Революції Гідності.

Депутати Радикальної партії Олега Ляшка були послідовними (70-90% "за") під час голосувань за 29 законів. В інших же ситуаціях кількість голосів суттєво розходилася. Так, за сім законів проголосувало менше 50% депутатів фракції. У той же час п’ять законів підтримало більше 90% депутатів. Серед іншого депутати РПЛ не підтримали закон №1368 про індексацію аліментів (10% "за"), хоч проведення індексації є однією із обіцянок фракції. Так само, попри відповідні заяви, РПЛ не підтримала Закон №1411 щодо скасування податку на пенсії працюючих та непрацюючих пенсіонерів.

"Опозиційний блок" стабільно голосував, у інтервалі 0-20%, за 30 законів. Як правило, послідовність "Опозиційного блоку" полягала в тому, що депутати взагалі не підтримували соціальні ініціативи. Депутати цієї фракції не дали жодного голосу за 21 соціальний закон. Серед пояснень часто звучало, що вони мають власні законопроекти.

Депутати "Самопомочі" голосували послідовно (70-90% "за") за більшу половину соціальних законів – 35. Загалом саме депутати "Самопомочі" в середньому найбільше підтримували соціальні закони. Так, за 22 закони проголосувало більше 80% депутатів фракції. "Народний Фронт" був послідовним (70-90% "за") при голосуванні за 39 законів. Лише за один закон підтримало менше 50% депутатів. У той же час відразу за 18 законів проголосувало більше 80% депутатів.

Найбільш послідовними виявилися депутати Блоку Петра Порошенка. Вони, хоч і давали в середньому менше голосів "за" ніж "Народний Фронт" чи "Самопоміч", але голосували максимально солідарно: 60-80% "за" 47 соціальних законів із 53. За жоден соціальний закон не проголосувало менше 50% фракції. Але у той же час лише за один закон віддали голос більше 80% депутатів. Рекордну підтримку, 83% "за", отримав закон щодо призначення пенсій особам, які постраждали під час Революції Гідності.

Дані по голосуваннях кожної фракції представлені в ілюстраціях

"Дослівно"