5 ІЗ 6 ЗАЯВ АРТУРА ГЕРАСИМОВА ВИЯВИЛИСЯ ПРАВДИВИМИ

Лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов оперує достовірною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши виступ політика під час спільного з Юлією Тимошенко ефіру на телеканалі «NewsOne».

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався Артур Герасимов під час свого виступу. З шести проаналізованих заяв політика п’ять виявилися правдивими і лише одна мала ознаки маніпуляції.

«Артур Герасимов відносно нещодавно вийшов на орбіту великої політики, але вже встиг зарекомендувати себе непоганим оратором, який може протистояти навіть таким мастодонтам як Юлія Тимошенко. Дебати двох лідерів фракцій виявилися вельми показовими і результати свідчать, що Артур Герасимов вдало пройшов це хрещення», - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.


Заява: Ми почали процеси децентралізації. Гроші передані на місця.

Факт: Правда. Місцеві бюджети зросли з 69 мільярдів гривень в 2014 році до 147 мільярдів минулого року. У 2017 році мають вийти на показник в 170 мільярдів.


Заява: Запущені НАБУ, антикорупційна прокуратура

Факт: Правда. Протягом останніх двох років в Україні запрацювали такі антикорупційні органи як НАБУ, САП, а також НАЗК


Заява: Ви (Юлія Тимошенко) на засіданні РНБО пропонували йому (президенту) не опиратися і здавати нашу територію.

Факт: Правда. Згідно зі стенограмою засідання РНБО від 28 лютого 2014 року, Юлія Тимошенко дійсно закликала не активізовувати українських військових.


Заява: Одне з досягнень те, що ми завдяки президенту, завдяки генеральному прокурору повернула 1,5 млрд викрадених грошей.

Факт: Правда. Восени 2017 року суд дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича. Конфісковані гроші були перераховані до держбюджету України.


Заява: Ви жодного разу не даєте голоси на судову реформу. Проти реформи судової на жаль виступає фракція Батьківщина.

Факт: Маніпуляція. Юлія Тимошенко дійсно утрималась під час голосування за зміни Конституції у частинні правосуддя, проте 13 народних депутатів «Батьківщини» підтримали зміни


Заява: Була повністю очищена банківська система

Факт: Правда. За останні роки в Україні ліквідовано низку банків через недокапіталізацію.