ФАКТЧЕКІНГ: 4 З 5 ЗАЯВ ЄВГЕНА МУРАЄВА НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ

Позафракційний народний депутат Євген Мураєв оперує здебільшого неправдивими заявами у своїх публічних виступах.

Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши виступ політика 29 травня на телеканалі «112-Україна».

Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, якими оперував Євген Мураєв. З п’яти проаналізованих заяв дві були неправдивими, одна виявилась перебільшенням, одна була маніпулятивною і одна – правдою.

«В одному з останніх виступів на ТБ Євген Мураєв припустився великої кількості фактичних помилок. Показово, що цей виступ політика був на тему агресії РФ» - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Ситуація на Донбасі, яка була названа терористичною – введена антитерористична операція, настала після подій 2 травня в Одесі і після подій 9 травня в Маріуполі. І про російське втручання ніхто не говорив.

Факт: Неправда. Антитерористична операція почалася 14 квітня 2014 року після військової операції Росії у Криму та акцій із захопленням адмінбудівель на сході країни за участі російських військових.


Заява: У міжнародних судах українське представництво не змогло довести навіть фінансування РФ т.зв. військ ДНР/ЛНР.

Факт: Маніпуляція. Україна подала до Міжнародного суду ООН Меморандум щодо порушення Росією міжнародних конвенцій, зокрема, про заборону фінансування тероризму. Наразі судовий процес триває.


Заява: Європейські виробники зазнають колосальних збитків у зв'язку з санкціями.

Факт: Правда. Економіки країн Європейського Союзу у 2016 році зазнали збитків від антиросійських санкцій на суму від 4 до 7 мільярдів євро.


Заява: Тимчасово переміщені особи - це біженці. Їх близько 1 млн 900 тис. зараз знаходиться на контрольованій Україною території.

Факт: Перебільшення. Станом на 18 червня 2018 року, на обліку Мінсоцполітики перебувають 1 мільйон 510 тисяч 708 переселенців з анексованого Криму та зони АТО.


Заява: Мінськ був підписаний, коли Маріуполь був під загрозою взяття з боку т.зв. ДНР/ЛНР.

Факт: Неправда. Мінську угоду підписали 5 вересня 2014 року. Маріуполь було остаточно зачищено від бойовиків у червні 2014 року, а Мінську угоду підписано через три місяці – 5 вересня.