3 З 5 ЗАЯВ ОЛЕГА БЕРЕЗЮКА ВИЯВИЛАСЬ НЕДОСТОВІРНИМИ

Лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк оперує маніпулятивною інформацією у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши виступи політика 26 лютого 15 березня на телеканалі «112-Україна» та 19 лютого під час спілкування з журналістами у кулуарах Верховної Ради.

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався Олег Березюк під час своїх виступів. З п’яти проаналізованих заяв політика одна була неправдивою, дві мали маніпулятивний характер, ще дві виявилась правдою.

«Лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк не пройшов перевірку наших експертів, оскільки він вдавався до маніпулятивних прийомів під час деяких своїх виступів», - прокоментував результати дослідження голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Не фінансують проекти з енергоефективності.

Факт: Неправда. На 2018 році в Україні передбачене фінансування Фонду енергоефективності у розмірі 1,6 млрд грн. На виконання програми «теплих кредитів» Уряд вже спрямував 400 млн грн.

Заява: 9 осіб позбавлені депутатської недоторканності у парламенті.

Факт: Правда. Верховна Рада 8-го скликання підтримала зняття депутатської недоторканності з 9 нардепів. Проте згодом рішення щодо Ігоря Мосійчука було скасоване.

Заява: У країні є тарифи, які перетворюють більше 50% людей на споживачів субсидій.

Факт: Правда. У 2017 році за субсидіями звернулися вісім мільйонів сімей.

Заява: Ми не хочемо виконувати наші спільні домовленості з Західною цивілізацією, зокрема з її фінансовим представником МВФ щодо запровадження Антикорупційного суду.

Факт: Маніпуляція.1 березня Верховна Рада ухвалила за основу президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд. Свої рекомендації щодо законопроекту надала Венеціанська комісія. Наразі комітет готує документ до обговорення у Раді та голосування у другому читання.

Заява: Ніхто не покараний за те, що "Приват Банк" обікрав країну.

Факт: Маніпуляція. Наразі в Україні тривають розслідування справ щодо колишніх власників ПриватБанку. Крім того, Приватбанком в юрисдикції Великої Британії відкрита справа, в рамках якої Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.