ФАКТЧЕКІНГ: 2 З 5 ЗАЯВ МАКСИМА БУРБАКА НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ

Голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак оперує здебільшого правдивими заявами у своїх публічних виступах.

Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останні виступи політика 18 квітня та 23 травня на телеканалі «112-Україна» Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, якими оперував Максим Бурбак. З п’яти проаналізованих заяв три були правдивими, одна виявилась перебільшенням, ще одна була маніпулятивною.

«Максим Бурбак досить обережний у свої висловлюваннях. У своїх виступах він опирається на реальні факти та статистичні дані, проте дозволяє собі прийоми маніпуляції та перебільшення» - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Я пам’ятаю 108 тисяч гривень на єдиному казначейському рахунку.

Факт: Маніпуляція. 27 лютого 2014 року на казначейському рахунку дійсно була така сума. Проте це не характеризувало стан державних фінансів. Вже за кілька днів на рахунку було понад 3,5 мільярди гривень.


Заява: Після проведення виборів 2014 року, коли «Народний фронт» здобув перше місце.

Факт: Правда. За результатами виборів до Парламенту у 2014 році, партія Народний фронт отримала 22,14% голосів.


Заява: Коли приймали бюджет на 2018 рік, було записано 30 грн. Скільки зараз на вулиці долар? 26 з копійками.

Факт: Правда. Дійсно, Уряд заклав до держбюджету на 2018 рік курс 29,3 гривні за долар. Наразі курс становить 26,2 гривень за долар.


Заява: У 2014 році ним (Яценюком) особисто було ініційовано позов до «Газпрому». І ми виграли.

Факт: Правда. Рішення судитися з «Газпромом» було прийнято урядом Арсенія Яценюка у 2014 році. У підсумку «Нафтогаз» виграв суперечку з російською компанією в Стокгольмському арбітражному суді.


Заява: Фракція «НФ» є найбільш дисциплінованою фракцією.

Факт: Перебільшення. Дійсно, «Народний фронт» серед фракцій та груп Верховної Ради з найвищими показниками відвідування. Проте згідно з останнім дослідження Комітету виборців України, у травні «Радикальна партія» випередила «Народний фронт» у рейтингу.