ФАКТЧЕКІНГ: 2 З 5 ЗАЯВ АРТУРА ГЕРАСИМОВА НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ

Голова фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов оперує здебільшого правдивими заявами у своїх публічних виступах.

Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останній виступ нардепа 7 червня на телеканалі «5 канал».

Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, якими оперував Артур Герасимов. З п’яти проаналізованих заяв три були правдивими, одна заява виявилась маніпуляцією і ще одна - перебільшенням.

«Аналіз заяв Артура Герасимова показав, що нардеп здебільшого оперує результатами роботи фракції у Раді – і вони є правдивими. Проте частина заяв політика мали ознаки перебільшення та маніпуляції» - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Сьогодні переважну більшість голосів (під час голосування за Вищий антикорупційний суд) дала наша фракція.

Факт: Правда. 7 червня Блок Петра Порошенка дав найбільшу кількість голосів за законопроект №7440 – 123.


Заява: На весну 2014 року, на жаль, в Україні армії не було.

Факт. Перебільшення. У 2014 році тодішні виконувачі обов’язків міністра оборони України Ігор Тенюх та Михайло Коваль неодноразово повідомляли, що українська армія перебувала у незадовільному стані. Зокрема, 10 тисяч військових перейшли на бік ворога у Криму, а в Сухопутних військах налічувалося 6 тисяч боєздатних військових.


Заява: Наша фракція, яка вранці також розглядала це питання, ми розглянули дві кандидатури і прийняли рішення підтримати професора Василенка.

Факт: Правда. 115 депутатів фракції БПП проголосували «за» обрання аудитором Національного антикорупційного бюро України від парламенту правознавця Володимира Василенка.


Заява: Що зроблено за 4 роки? Наша оборонна промисловість повернулася в світову 10-ку.

Факт: Маніпуляція. Ймовірно, Артур Герасимов говорить про рейтинг Стокгольмського інституту дослідження проблем миру. Згідно з яким Україна дійсно входить у топ країн-найбільших експортерів зброї. Проте Україна входила до цього рейтингу і до 2014 року.


Заява: Вийшла заява представників Венеційської комісії, шо це дуже важливо, що ми ухвалили цей закон (щодо Вищого антикорупційного суду).

Факт: Правда. 7 червня була оприлюднена заява президента Венеційської комісії Джанні Букіккіо, який привітав Україну з ухваленням Закону про Вищий антикорупційний суд.