Фактчекінг заяв Максима Бурбака: частина заяв виявилися перебільшенням

Голова парламентської фракції «Народного фронту» Максим Бурбак у своїх заявах переважно висловлює правдиві твердження. Такого висновку дійшли експерти проекту «Дослівно», які проаналізували виступи народного депутата.

Так, із п’яти тверджень політика два було перебільшенням, інші три відповідали дійсності.

Заява: Тепер, з нового року, – до 21 тисячі зарплатня у тих, хто зараз знаходиться в зоні бойових дій. (Еспресо, 2.01.2019)

Факт: Правда. В Україні з 1 січня 2019 року суттєво підвищили рівень заробітних плат для військовослужбовців. За словами президента Петра Порошенка, військові на фронті отримують 21 тисячу гривень.


Заява: Народний фронт домігся закріплення в законі факту російської агресії та окупації. (YouTube «Народного фронту», 2.02.2019)

Факт: Перебільшення. «Народний фронт» - не єдина фракція, яка виступала за закріплення на законодавчому рівні факту російської агресії та окупації. За відповідний законопроект проголосував 351 депутат Верховної Ради.

Заява: Питаннями економіки займається уряд і прем’єр міністр, не президент. (Телекомпанія ТВА, 15.02.2019)

Факт: Правда. Згідно з Конституцією, відповідальність за економічну політику покладається на Кабінет міністрів. Президент тим часом є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності та Конституції.


Заява: «Народний фронт» є саме тою політичною силою, яка провела крізь парламент антикорупційні закони: створила НАБУ, НАЗК, Антикорупційний суд та інші органи. (YouTube «Народного фронту», 2.02.2019)

Факт: Перебільшення. Рішення у Верховній Раді приймаються шляхом голосування більшості – 226-х депутатів. Фракція «Народного фронту» становить всього 80 парламентарів, чого не достатньо для ухвалення законів.


Заява: Для штучного стримання курсу долара по 8 [гривень] наша держава витратила 40 мільярдів доларів. Телекомпанія (ТВА, 15.02.2019)

Факт: Правда. За словами заступник голови Національного банку України Олега Чурія, від 2008 по 2014 рік регулятор витратив на підтримку фіксованого курсу гривні 40 мільярдів доларів.