ФАКТЧЕКІНГ: 1 З 5 ЗАЯВ АНДРІЯ ПАРУБІЯ НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій оперує здебільшого правдивими заявами у своїх публічних виступах.

Такий висновок зробили експерти проекту «Дослівно», проаналізувавши останній виступ народного депутата 28 червня в ефірі «Голосу Америки».

Для аналізу експерти відібрали декілька фактів, якими оперував Андрій Парубій. З п’яти проаналізованих заяв чотири були правдивими, одна заява виявилась перебільшенням.

«В інтерв’ю Андрій Парубій здебільшого говорить про роботу Верховної Ради та досягнення у відносинах між Україною та США. Його заяви ґрунтуються на реальних фактах» - зауважив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Заява: Є дискусії щодо правки (до закону про Антикорупційний суд), і ми передбачаємо, що цю правку можуть прийняти у другому читанні одного із законів, який передбачає загальну судову реформу. Ми зможемо у другому читанні цей закон розглянути ще на цій сесії.

Факт: Правда. 12 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7441, яким вносяться зміни до закону про судоустрій і статус суддів із поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду усіх підслідних йому справ з дня початку його роботи.


Заява: Білий дім прийняв рішення щодо постачання летального оборонного озброєння для України.

Факт: Правда. У 2017 році Адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила комерційний продаж легкої летальної оборонної зброї Україні Крім того, Держдеп США схвалив пропонований продаж Україні переносних протитанкових ракетних комплексів «Джавелін».


Заява: Всі фундаментальні поправки Венеціанської комісії були враховані (в законі про Антикорупційний суд).

Факт: Правда. Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект (№7440) про Вищий антикорупційний суд, в якому враховувались рекомендації Венеціанської комісії.


Заява: Не так давно був прийнятий та підписаний президентом (Дональдом Трампом) закон, який збільшує санкції проти Росії (через агресію в Україні).

Факт: Перебільшення. Президент США Дональд Трамп 2 березня продовжив терміном на рік санкції проти Росії через її агресію щодо України.


Заява: Всі (влада США) стверджують, що змін у США щодо України не відбудеться в результаті цієї зустрічі (Трампа та Путіна).

Факт: Правда. Після зустрічі Дональда Трампа та Володимира Путіна, влада США ухвалила рішення надати фінансову допомогу Україні, а заступник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсісом Фенноном зазначив, що США абсолютно підтримують Україну в ключовому протистоянні з Росією - проекту газопроводу «Північний потік-2».